معرفی آزمون EPT - آزمون زبان دکتری دانشگاه آزاد اسلامی

معرفی آزمون EPT:

آزمون EPT یک آزمون جهت ارزيابي مهارت های عمومی زبان انگليسي داوطلبان مي باشد و مخفف English Proficiency Test است.

آزمون EPT ويژه داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد اسلامي است و توسط همين دانشگاه برای سنجش سطح زبان عمومي متقاضيان آن برگزار مي گردد. تمامي دانشجويان دكتري اين دانشگاه در صورت دارا نبودن مدرك بين المللي زبان انگليسي با نمره تعيين شده توسط دانشگاه ، موظف به شركت در آزمون EPT و كسب حداقل نمره قبولي در آن هستند.

EPT از سال 86 شروع و به طور منظم در واحد علوم تحقيقات دانشگاه آزاد اسلامي برگزار گرديده است. در ابتدا، اين آزمون به صورت فصلي برگزار ميگرديد، اما از ارديبهشت سال 92 تا كنون هر ماه برگزار شده است.

در آغاز كار برگزاري EPT، مدرك اين آزمون تنها براي داوطلبان ورود به مقطع دكتري دانشگاه آزاد واحد علوم تحقيقات ضروري بود، اما بعد از گذشت چندي، ارائه مدرك قبولي EPT براي تمامي داوطلبان دكتري دانشگاه آزاد الزامي شد.

ساختار آزمون EPT:

EPT را می توان با آزمون بین المللی TOEFL PBT مقایسه نمود با این تفاوت که EPT بر خلاف آزمون تافل، بخش شنیداری و نگارش دارد و همچنین آسانتر از آزمون تافل است.

سطح سختي اين آزمون مانند تافل دكتري يا همان آزمون زبان عمومي دكتري است .

EPT دانشگاه آزاد شامل 100 سوال است که از این تعداد، 25 سوال به لغات، 40 سوال به گرامر و 35 سوال به ریدینگ و درک مطلب اختصاص دارد.

لازم به ذكر است كه اين دسته بندي بسته به هر آزمون كمي متغير مي باشد، يعني ممكن است در يك آزمون تعداد سوالات گرامر 30 سوال و واژگان 40 سوال باشد. توجه داشته باشید که EPT نمره منفی ندارد و حد نصاب نمره قبولی در آن، 50 است.

دانلود منابع آزمون EPT

پاسخ تشریحی سوالات آزمون EPT

/ 0 نظر / 229 بازدید